Kemal Demir » Blog Archive » Mobile Thursday’deydim
19
Oca

Mobile Thursday’deydim

   Posted by: admin   in Etkinlikler

Mobile Monday etkinlikleri her ay İstanbul’da düzenleniyor. Ocak ayında ise organizatör Natali Yeşilbahar‘ın programı nedeniyle Perşembe günü gerçekleştirildi. Önceki buluşmalara programım uymadığından dolayı katılamamıştım,  Perşembe günü oradaydım.

Her ay sektörden çeşitli firmalar mekan sponsoru oluyor. Ocak buluşması Microsoft İstanbul ofisinde  gerçekleşti. Yaklaşık 1 saat süren kokteyl sırasında mobil ve internet dünyasına ilgi duyan yönetici/profesyonel iletişimi sağlanıyor. Bu tarz sosyal network oluşturabileceğim etkinlikleri çok seviyorum. Özellikle Natali’nin bunu teşvik etmesi mükemmel bir organizasyon olmasını sağlıyor. Kokteyl sırasında yeni tanıştığım insanlardan birisi de, Turkcell Mobil Gelecek yarışmasında dereceye giren Emre Gülcan.

Kemal Demir - Emre Gülcan

Kemal Demir – Emre Gülcan

Kokteyl sonrasında sunumlar başladı. İlk sunum Mobile Social Networking: Communities and Content on the Move konusunda  Joe Willcox tarafından yapıldı. Dünyadaki sosyal ağların değerlendirilmesinin yapıldğı bir oturumdu.Facebook for mobile gibi uygulamaların uzak doğudaki benzerlerinin pazarı ne derece etkilediğinden bahsetti.Sunumu buradan indirebilirsiniz.

Sonraki sunum ise, Geleneksel Medyanın Evrimi; Basılı Medyanın Sonu mu geliyor? Mehmet Arslantunalı dergilerin şu anki durumlarını değerlendirdi. 2010 yılında New york Times yayını durduracakmış. Özetle; bundan sonra basılı yayın kişiye özel olarak devam edecekmiş.Sunumu buradan indirebilirsiniz.

Bir sonraki buluşma 9 Şubatta olacak. Keyifli bir etkinlikti, organizasyonda emeği geçenlere teşekkürler.

Tags:

This entry was posted on Pazartesi, Ocak 19th, 2009 at 13:27 and is filed under Etkinlikler. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

3 comments so far

Ahmet Hakan
 1 

Gerçekten faydalı bir etkinlik.

İzlenimlerini paylaştığın için teşekkürler.

Ocak 19th, 2009 at 13:53
 2 

Sayın Adaşım ve Soydaşım,
Çok güzel bir site hazırlamışsın.Emeğine Sağlık.Başarılarının devamını diliyorum.
Kolay Gelsin.
Kemal Demir / Kastamonu

Mart 9th, 2009 at 15:38
 3 

Etkinliğe değer vererk sitende paylaştığın için teşekkür ederim

Temmuz 17th, 2009 at 11:13

Leave a reply

Name (*)
Mail (will not be published) (*)
URI
Comment